snowwork logo

O mne

Kto je Peter Horník (foto), a prečo majster na sneh? Nechajme hovoriť výsledky.

Predaj techniky a technológie pre lyžiarske strediská.

ZS – technológia zasnežovania. GEMINI, SUFAG. Predaj formou výhradného zastúpenia výrobcu. Prospekt Gemini (foto)
SPV – snežné pásové vozidlo (ratrak). BOMBARDIER, LEITNER, PRINOTH. Predaj formou výhradného zastúpenia výrobcu. ratrak Prinoth (foto)
LDZ – lanové dopravné zariadenie. Pritrafilo sa.
HRAD – stavba zo snehu. Môj vlastný, originálny výmysel. Odborne povedané, pôvodné know-how. Ľadový hrad (foto), Prospekt hrady (foto)

Výhradné zastúpenia firiem som získal hlavne vďaka znalosti jazyka. Alebo jazykov. V Rakúsku som trvalo žil od septembra 1989 a pravidelne som pobýval v na Sibíri, v Irkutsku. Celkovo som veľa a dlho cestoval (Kavkaz, Bajkal, Mongolsko, Venezuela, Alpy, Slovensko a Čechy). To spájanie vzdialeného ma bavilo, technika bola očarujúca a vlekársky fach bol svojou povahou len na krôčik od môjho pôvodného, lesníckeho. Oboje bolo situované v horách a tí chlapi si boli tiež v mnohom podobní. Mnohé tu fungovalo na báze dôvery. Lyžiarske strediská bolo nutné navštíviť, oboznámiť sa s nimi, navrhnúť riešenie a takmer vždy fyzicky predviesť ponúkanú techniku. To znamená, dovliecť snežné delo, postaviť, spustiť, snežiť. Áno, snežiť v zime v noci s nimi. Ale vtedy sa tá dôvera budovala. Ratraky som predvádzal na skupinových, niekedy zájazdových akciách. V Alpách, alebo u nás. Niekoľko krát do roka, Vrátna, Tatry, Zuberec, Jasná, alebo Zell am See, Sterzing, passo Stelvio, Grenoble… Vrchol vodopádu Salto Angel 986 m – Venezuela (foto), Uzbekistan – Samarkand (foto)


rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide